BERLINGO VAN

Nový Citroën C3 predstavuje hatchback inšpiratívneho vzhľadu, ktorý sa odlišuje svojím unikátnym dizajnom. So svojimi 97 kombináciami personalizácie exteriéru sa nepodobá na žiadne iné vozidlo. Z hľadiska komfortu je nový Citroën C3 vybavený novými sedadlami Advanced Comfort a systémami pruženia, vďaka ktorým obsadil prvé miesto vo svojej kategórii. Vozidlo sa vyznačuje modernosťou a konektivitou a poskytuje aj 12 asistenčných systémov na podporu riadenia, ktoré uľahčujú každodenný život za volantom.

CITROEN BERLINGO VAN

CITROËN, PARTNER VŠETKÝCH ŽIVNOSTNÍKOV UŽ 100 ROKOV

História výroby dodávkového vozidla Citroën začala v polovici 20. storočia. Vozidlo Berlingo nadväzuje na dlhý rad vozidiel, ktorý má svoj prvopočiatok v roku 1928 s modelom C4 Fourgon. V roku 1950 sa predstavil slávny model 2 CV fourgonnette, 100 % verzia úžitkového vozidla vychádzajúca z kultového modelu 2CV, ktorý sa stal skutočným ikonickým modelom.V roku 1978 úžitkový model 2 CV Fourgonnette nahradil malý úžitkový automobil Acadiane.Skutočný prelom nastal v 80. rokoch s ponukou nového modelu Citroën C15. V priebehu 22 rokov sa ho vyrobilo celkom viac ako 1,18 milióna kusov.Na konci 20. storočia nastala veľká revolúcia, pretože úplne prvá generácia modelu Berlingo, predstavená v júli 1996, prevrátila zažité princípy a priniesla väčšie rozlíšenie a komfort. Berlingo zaviedol inovácie so svojou špecifickou siluetou a zabudovaným prepravným systémom, ktorého tajomstvo si sám uchováva. Postupom času sa jeho meno stalo synonymom referencie v segmente.

DIZAJN

Citroën Berlingo Van robustného vzhľadu a ochranného charakteru ponúka svieži dizajn exteriéru s plynulými líniami bez známok akejkoľvek agresivity.
– Predná maska v duchu dizajnovéjo jazyka značky a jeho veľkého brata Citroën Jumpy: vysoká a krátka predná časť, široké svetlá.
– Plynulé línie a prepracované boky z profilu. Prísľub praktickosti a veľkorysého vnútorného priestoru.

MODULARITA A KOMFORT: NA MIERU

TAK AKO VY, PORADÍ SI SO VŠETKÝM!

Citroën Berlingo Van je partnerom na každodenné použitie. Spĺňa potreby profesionálov tým, že im ponúka riešenie prispôsobené každej aktivite a každému použitiu: rôzne veľkosti, kabíny, usporiadania interiéru. Svoju ponuku dokonca zlepšuje a ponúka vo svojom obchodnom rade úplne novú verziu Worker.

Verzia s názvom “ Worker “ je určená pre profesionálov prepravujúcich materiál a ich zamestnancov na všetky typy pracovnej činnosti:
– Kabína Extenso(R):  3 miesta vpredu, mobilná kancelária a preprava dlhých predmetov pre väčšiu modularitu.
– Systém Grip Control s asistentom pri zjazde z kopca Hill Assist Descent,  zvýšená svetlá výška (+30 mm), široké kolesá (690 mm) s pneumatikami Mud & Snow pre väčšiu modularitu.
– zvýšená užitočná nosnosť, zosilnené osvetlenie, závesné oká v polovičnej výške pre väčšiu praktickosť.

KABÍNA EXTENSO®: 3 MIESTA A MODULARITA

Kabínu Extenso® možno ľahko prispôsobiť najrôznejším situáciám. Umožňuje prepravu 3 osôb alebo predĺženie užitočnej dĺžky a zväčšenie užitočného objemu nákladného priestoru.

Na predĺženie dĺžky nákladného priestoru možno sklopiť bočné sedadlo spolujazdca, čím sa táto dĺžka zvýši na 3 metre vo veľkosti M a na 3,4 metra vo veľkosti XL.

1 – Do kabíny Extenso® možno usadiť 3 osoby vpredu s modulovateľnou dvojmiestnou lavicou.

2 – Sklopné operadlo stredového sedadla zabezpečuje funkciu mobilnej kancelárie s otočným stolíkom. Pod sedákom sa nachádza aj odkladacia priehradka uzamykateľná na zámok.

3 – Zdvihnutím bočného sedadla sa uvoľní dodatočný užitočný priestor, ktorý je praktický na prepravu rozmerovo najnáročnejších predmetov, čím sa nákladný objem zvýši z 3,3 na 3,8 m3 vo veľkosti M a z 3,9 na 4,4 m3 vo veľkosti XL.

ZARIADENIA NA KAŽDÉ POUŽITIE

OPTIMALIZOVANÉ OTVÁRACIE PRVKY

Na významné uľahčenie nakládky a vykládky bez ohľadu na to, kde je vozidlo zaparkované, vám Citroën Berlingo Van ponúka:

–  jedny alebo dve bočné posuvné dvere optimalizovanej šírky 675 mm a výšky 1072 mm
–  dvojkrídlové dvere 40/60 s otváraním v uhle 180°
– optimalizovanú šírku medzi podbehmi zadných kolies

VEĽMI VEĽKÝ OBJEM NÁKLADNÉHO PRIESTORU

Citroën Berlingo Van poskytuje až 4,4 m3 nákladného objemu a jeho užitočné zaťaženie sa pohybuje od 650 kg do 1 000 kg. V prípade prekročenia povoleného zaťaženia môžete mať k dispozícii ukazovateľ preťaženia.

Balík pack Nakladacia zóna, obsahujúci rozšírené LED osvetlenie, 4 doplnkové závesné oká a 12 V zásuvku,  vám uľahčí každodennú prácu.

PREDĹŽENÁ KABÍNA: AŽ 5 OSÔB NA PALUBE

Modulovateľná predĺžená kabína je ideálnym riešením pre prácu pracovnej skupiny.

Je v ponuke vo veľkosti XL a ponúka jedinečný komfort v druhom rade s rekordným priestorom na kolená vo svojej kategórii.

Vďaka svojej modularite umožňuje prepravovať dlhé náklady, keď sa sklopí bočné sedadlo v 2. rade a predné sedadlo spolujazdca.

Na zvýšenie objemu nákladného priestoru je možné sklopiť 2. rad a ochranná mriežka na zaistenie nákladu sa posunie k zadnej časti predných sedadiel.  Na dosiahnutie maximálneho objemu a predĺženie dĺžky je takisto možné sklopiť 2. rad a predné sedadlo spolujazdca.

VEĽKÉ MNOŽSTVO ODKLADACÍCH PRIESTOROV NA DOSAH RUKY

Pri návrhu vozidla Citroën Berlingo Van sa kládol veľký dôraz na praktickosť. Veľkorysá kabína je v prednej časti vybavená vynaliezavými odkladacími priehradkami, do ktorých je možné odložiť predmety každodennej potreby od tých najmenších až po tie najväčšie.  Celkovo ide o 113 litrov ergonomických a ľahko prístupných odkladacích priestorov: odkladacia zásuvka pod sedadlom vodiča alebo na strane spolujazdca, TopBox, spodná odkladacia priehradka pred sedadlom spolujazdca, stropný úložný priestor, množstvo otvorených odkladacích priehradiek.

ZARIADENIA & UŽITOČNÉ TECHNOLÓGIE

Citroën Berlingo Van je skutočným koncentrátom užitočných technológií na každodenné použitie.

Funkčný a praktický Citroën Berlingo Van nezabúda ani na bezpečnosť.  Prispôsobuje sa vývoju a usiluje sa ponúkať stále bezpečnejšiu a pokojnejšiu jazdu. Významne vylepšuje vybavenie v svojom segmente a obsahuje:

– 4 technológie konektivity, a to najmä Citroën Connect Nav a Mirror Screen (Apple Car Play / Android Auto) alebo bezdrôtové nabíjanie smartfónov
–  20 asistenčných technológií na pomoc pri jazde

SURROUND REAR VISION

Citroën Berlingo Van  ponúka úplne novú inováciu v úžitkových vozidlách: technológiu Surround Rear Vision poskytujúcu nevídanú viditeľnosť.

Farebný 5′ displej na mieste stredového spätného zrkadla zobrazuje zábery z dvoch kamier (jedna sa nachádza v držiaku spätného zrkadla spolujazdca a druhá nad zadnými krídlovými dverami).

3 možné zobrazenia:
– Kontrola zadného priestoru: displej zobrazuje pohľad na zadný priestor z veľkej diaľky v osi vozidla, aby vodič pri jazde lepšie poznal tento priestor
– Kontrola bočného priestoru: displej zobrazuje pohľad na bočný priestor zo strany spolujazdca, aby sa obmedzili mŕtve uhly
– Cúvacia kamera – displej zobrazuje priestor blízko za vozidlom, aby sa uľahčilo manévrovanie s autom pri cúvaní

– optimalizovanú šírku medzi podbehmi zadných kolies

MOTORIZÁCIE NAJNOVŠEJ GENERÁCIE

Nová ľahká platforma a účinné motorizácie zabezpečujú dynamické jazdné vlastnosti, naozajstný jazdný komfort a optimálnu nákladovú efektívnosť.

– 4 naftové verzie: BlueHdi 75 BVM, BlueHDi 100 BVM, BlueHDi 100 S&S BVM, BlueHdi 130 S&S BVM6 a EAT8                                                                                                                                                                                                                       – 1 benzínová verzia s PureTech 110 S&S BVM6

Najnovšia generácia automatickej 8-stupňovej prevodovky EAT8 „Efficient Automatic Transmission“ s ovládacími páčkami na volante ponúka ozajstné potešenie z jazdy na dlhých trasách, ale aj pri množstve jázd za deň.

KONFIGURÁCIE NA MIERU

DOKONALE PRISPÔSOBENÉ VAŠEJ ČINNOSTI

Citroën Berlingo Van ponúka  znamenitý výber rôznych siluet karosérie, aby čo najlepšie uspokojil vaše potreby. Možno ho takisto prestavať na vozidlo záchrannej a asistenčnej služby, chladiarenské vozidlo, ako aj na vozidlo pre osoby s obmedzenou mobilitou, na pick-up alebo terénne vozidlo 4X4…